- Home
- About us
- News
- Club 30
- About us
- News
- IX Naukowy Dzień Doktoranta
- Serdecznie dziękujemy za wsparcie
- KLUB 30 – warsztaty z (auto)prezentacji w dziedzinie medycyny
- KLUB 30 – warsztaty z przygotowania publikacji naukowych z zakresu medycyny (Proper Medical Writing)
- Wsparcie dla Agatki
- Akromegalia – optymalizacja leczenia
- Wsparcie leczenia córeczki naszej koleżanki.
- Warsztaty z wykorzystania AI w pracy naukowo-klinicznej endokrynologa oraz kompleksowego podejścia do leczenia choroby otyłościowej.
- Authorities
- Regulations
- Contact
- Archives
- Application form
- Science and education
- Membership fee
- Contact
Polish Society of
Endocrinology
XVII Kurs kształcenia ustawicznego z endokrynologii, diabetologii i chorób metabolicznych
06.04.2017
Koleżanki i Koledzy Po raz pierwszy piszę ten list jako prezes PTE, witając Was na organizowanej, także po raz pierwszy, w Lublinie Szkole Endokrynologii. Lublin to Królewskie miasto zajmujące wyjątkowe miejsce w historii Polski. Unia Lubelska stała się podwaliną wspaniałego okresu w naszej historii – tam powstała Rzeczypospolita Obojga Narodów. Z Lublinem związany był Jan Kochanowski opisując pruski hołd lenny. Wielokrotnie miasto pełniło istotną rolę administracyjną w Królestwie Polskim, ale także w powojennej historii Polski. Lublin to miasto akademickie, wielokulturowe i z tradycjami tolerancji, co potwierdzała obecność siedzib wielu religii. Dzięki temu do dnia dzisiejszego można odnaleźć tu perełki architektury z różnych okresów historycznych, a każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Tyle o Lublinie, a w programie naukowym wiele atrakcji. Chciałbym, aby w trakcie tego kursu każdy odnalazł w tym programie takie elementy, które zatrzymają go na sali wykładowej, pomimo wspaniałego otoczenia. Będziemy się koncentrowali na praktycznym elemencie edukacji, przydatnym każdemu z nas. W naszej codziennej pracy coraz częściej spotykamy się i mamy kłopot z przypadkowo wykrytymi guzami nadnerczy. W sesji „od rozpoznania do leczenia” wybitni specjaliści w tym zakresie rozwieją nasze wątpliwości. Myślę, że nikomu nie muszę przedstawiać prof. Romualda Dębskiego – nowego szefa sekcji ginekologicznej, który jak zawsze ze swadą przedstawi nam problem PCO. Skoro po raz pierwszy w Lublinie to już dzisiaj z wielkim zainteresowaniem czekam na premierę „darksession” – autorski pomysł nowej szefowej sekcji USG doc. Eweliny Szczepanek-Parulskiej. Sesje interdyscyplinarne i interaktywne, warsztaty, konkursy, nowi wykładowcy, spotkanie z konsultantem krajowym prof. Andrzejem Lewińskim – wszystko to, aby program był podstawą do żywej debaty w trakcie naszego spotkania.
Oczywiście i tym razem nie zabraknie sesji ciekawych przypadków klinicznych, przygotowanej przez prof. Krzysztofa Sworczaka, od lat cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem i utrzymującej słuchaczy na sali konferencyjnej do ostatniego wykładu. Nadal warsztaty USG zbierają wiele pozytywnych opinii – dlatego będziemy kontynuować je w obecnej formie. To tylko krótki opis, który nie wyczerpuje naszej oferty programowej, ale musimy zachować trochę niespodzianek. Ale bez obaw – ujawnimy je w trakcie kursu. Dodatkowym atutem będzie ciekawy program artystyczny, który mamy nadzieję wypełni wszystkie wolne chwile w trakcie Państwa pobytu w Lublinie. Liczymy na Waszą żywą dyskusję, świetny nastrój oraz korzyści naukowe i praktyczne dla nas wszystkich. Organizacyjną stroną naszego spotkania zajęła się jak zawsze znana z dobrej współpracy firma Symposion, co jak mniemam zapewni nam wysoką jakość naszego kursu.
Bardzo liczę na aktywny udział w tym wydarzeniu każdego z Was – bo wszyscy razem tworzymy Towarzystwo, które jest dobrze postrzegane nie tylko w naszym kraju.
Serdecznie witam w Lublinie!
prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała